Slovakya Vizesi

Slovakya Vizesi

Gerekli prosedüre göre randevu alımı, gerekli evrak bilgisi, evrak kontrolü, yetkili acenteden sigorta temini, otel ve uçak rezervasyonlarının adınıza düzenlenmesi, gerekli formların doldurulması ve İngilizce şahsi dilekçelerin yazılması, başvuru sürecinden sonra pasaport takibi noktasında ücretli nitelikli hizmet verilmesidir.

VİZE REDLERİ

Yanlış vize başvurusu evrakların eksik ve yanlış formatta sunulması vb gibi nedenler red sebebidir, vizenizin olumsuz olmasına neden olmaktadır. Ancak prosedüre uygun yapılan vize başvurularından olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Biz firma olarak vize garanti etmiyoruz, çünkü vize onaylama yetkisi ilgili konsolosluklara aittir. Fakat doğru ve prosedüre uygun ve deneyimli danışman desteği ile vize başvurusu yapmak vize alma ihtimalinizi yükseltir.

RANDEVU

Slovakya 1 Ocak 2008 itibari ile bir Schengen bölgesi üye devletlerindendir. Slokvakya vize başvuruları Slovakva Başkonsolosluğu’nun yetki vermiş olduğu aracı kurumlar vasıtası ile randevu oluşturularak kabul edilmektedir. Ek hizmetler karşılığında vip randevu uygulaması mevcuttur ek hizmet bedeli başvuru merkezine vize ödenmektedir. Express vize ve kapı vizesi uygulaması yoktur.

FOMLAR VE İŞLEM SÜRECİ

Slovakya vizesi için he başvuru sahibi için bebek dahi olsa vize başvuru formu doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Vize türünüz için web sitesinde mevcut olan formun başvuru dosyanıza eklenmesi gerekmektedir.

Randevu ile yapılan Slovakya vize başvurunuzun sonuçlanması maximum 10 iş günü sürmektedir.

PARMAK İZİ VE VEKALET İLE BAŞVURU

Diğer Schengen Bölgesi üye devletlerinin ülkemizden alınan vize başvurularında olduğu gibi Slovakya vize başvurularında da parmak izi alınmaktadır. Başvurular şahsen yapılmaktadır.

TURİSTİK , TİCARİ VE ÖĞRENCİ VİZE BAŞVURULARI

Uluslararası Turistik amaçlı ve kısa süreli seyahat etmeyi planlayan başvuru sahipleri seyahat amacına göre evrak hazırlayıp evraklarını ibraz etmelidir. Her vize türüne göre sunulması gereken evraklar farklılık göstermektedir. Evraklarla ilgili güncel ve anlaşılır evrak listelerine danışmanlarımızdan destek alarak temin edebilirsiniz. Evrak listesi için piyasada mevcut olan sms ve telefon yolu ile sizden vize harcı ve danışmanlık için para isteyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz vize harçları başvuru gününde ödenir. Danışmanlarımızdan gerekli evrak listelerini ücretsiz temin edebilirsiniz.

İş ziyareti için, toplantı kongre gibi işle ilgili kısa süreli seyahatler için ticari vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Adınıza gönderilecek olan ticari davetiyede bulunması gereken bilgiler ve davetiye özelliği ile ilgili deneyimli vize departmanımızdan destek alabilirsiniz.

Slovakya’da eğitim almayı planlayanların mutlaka eğitim alacağı programı açıklayan okuldan kabul aldığını gösteren evrak sunması gerekmektedir. Okul kabul belgesine ek olarak sunulacak evraklarla ilgili danışmanlarımız size doğru bilgi vereceklerdir.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen bölgesine yapacağınız seyahat tarihlerini kapsayan en az 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir. Gerekli seyahat sağlık sigortası danışmanlık hizmetimize ek olarak 2 haftalık dahil olacak şekilde danışmanlarımız tarafından düzenlenmektedir.