İtalya Vizesi

İtalya Vizesi

İTALYA VİZE RANDEVUSU

İtalya Vize Randevusu için yetkilendirilmiş tek bir kurum vardır, bu aracı kurum başvuruların eksiksiz kabulünü ve konsolosluğa iletilmesini sağlar. Vize Başvuru Merkezi adına çağrı merkezi aracılığıyla veya web sitelerinden online ve ücretsiz alınmaktadır. Çağrı merkezine 0850 460 8493 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Seyahatinizin başlangıç tarihine 90 günden fazla var ise vize başvurusunda bulunamazsınız. Randevular genellikle yoğunluğa göre değişebilir. Yoğun olduğu dönemlerde vip randevuyu seçip ekstra ücret ödeyerek, randevu tarihinizi daha erken bir tarihe alabilirsiniz. Vize başvuru kabulünü yetkili başvuru merkezlerinden kabul etmektedirler, randevu ve yetkili başvuru merkezleri hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İTALYA VİZE BAŞVURU FORMU

İtalya Vize Başvuru Formu web sayfası üzerinden ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Form, Türkçe ve İngilizce formatında hazırlanmıştır. İtalya Schengen vize başvuru formu tüm kişisel bilgilerinizi içeren bir formdur. Bunun yanı sıra vize tipi, vize süresi, kalacağınız adres ve iletişim bilgileri gibi bazı kıstasları içermektedir. Form doldururken yapılacak hatalar olması durumunda basılacak vizenizin durumunu etkileyebilir. Bu sebeple vize başvuru formunuzu doldururken ve diğer vize işlemleriniz ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almanız olası yaşanacak aksaklıkları ortadan kaldıracaktır.

İTALYA VİZESİ YETKİLENDİRME

İstanbul İtalya başkonsolosluğun almış olduğu karar doğrultusunda 1 Mart 2018 itibari ile İtalya vizesi için yetkili kurumdan şahsen başvuruda bulunmayacak olan başvuru sahipleri için sadece aşağıdaki kriterler doğrultusunda Vekaleten başvuru kabul edilecektir.

Aşağıda kriterlere uygun olmayan vekaleten başvurular kabul edilmeyecektir.

  • Birinci dereceden yakınlara vekalet verilebilir (Anne,baba veya çocuk).
  • Başvuru tarihleri ve seyahat güzergahları aynı olan kişiler birbirlerine vekalet verebilirler.
  • Firmanın antetli kağıdına yetkilendirme yazısı ile aynı firmanın çalışanına vekalet verebilir.

İTALYA TURİST VİZESİ

İtalya Turist Vizesi amaçlı yapılan başvurular Schengen vizesi olarak değerlendirilmektedir. Schengen vizesi en fazla 90 güne kadar ülkede seyahat etme hakkını tanımaktadır. Konsolosluğun istediği evrakları ibraz ederek başvurunuz değerlendirilmeye kabul edilir. Gerekli ulaşım ve konaklama rezervasyonlarını danışmanlarımız sizin adınıza düzenlemektedir.

İTALYA TİCARİ VİZE

İtalya’ da kongre katılımı, fuar katılımı, firma ziyareti, veya bunlara benzer bir amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız ve ziyaretinize ilişkin adınıza düzenlenmiş davetiyeniz varsa vize türünüz Ticari diye adlandırılır.

İTALYA ÖĞRENCİ VİZESİ

· İtalya’ da eğitim almak istiyorsanız, 90 günün altında bir kurs ya da eğitim programına kayıt olan öğrencilerin kısa dönem Schengen vizesi ile eğitimlerini tamamlayabilirler. Daha detaylı bilgi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.