Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Randevusu

Avusturya Vize Randevusu almak için Vize Başvuru Merkezi randevu servisini aramanız gerekmektedir. Çağrı merkezine 90 212 373 58 25 numaralı telefon üzerinden ulaşabilirsiniz. Randevu almak için resmi tatiller, bayram gibi tatil dönemlerinde daha erken planlama yapmakta fayda vardır. Konsolosluklar bu tarz resmi tatillere denk gelen dönemlerde randevu kontenjanlarında azaltma ya da randevu kısıtlama gibi uygulamalar yapabilmektedir. Vize başvurusu yapmak için randevunuzu İstanbul, Ankara, İzmir gibi ana merkezler dışında; Gaziantep, Bursa, Antalya, Bodrum, Trabzon, Edirne gibi ara merkezlerden de alabilirsiniz. Avusturya Vize Randevusu çağrı merkezi dışında web sayfası üzerinden de alınabilmektedir. Randevunuzu danışmanlık hizmeti alacağınız şirket tarafından organize edilecektir.

Avusturya Vize Formu

Avusturya Vize Formu başvuru merkezi web sayfasından ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Başvuru formu seyahat amacı ve sürenize uygun olarak tam ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Formda doldurduğunuz bilgiler temel alınarak vize işlemleriniz tamamlanacaktır. 2 farklı form bulunmaktadır. Vize başvurusunu İstanbul, Edirne ve Bursa’dan yapılacak başvurularda ayrı bir form; Ankara, İzmir, Bodrum, Antep, Trabzon’dan yapılacak başvurular ayrı bir form olarak formatı hazırlanmıştır. Bölgenize uygun olan başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra başvuruyu yapan kişi tarafından imzalanması gerekmektedir. Vize işlemlerinizde başvuru formunun da önemli bir kıstas olduğunu düşünecek olursak bu konuda danışmanlık hizmeti alarak sorun yaşama olasılığınızı en aza düşürebilirsiniz.

Avusturya Vize Evrak Çevirisi

Ankara Avusturya Elçiliğinden Vize başvurusunda yapacak başvuru sahiplerinin hazırladığı bazı evrakların Almanca ya da İngilizce’ye çevirisi zorunludur. Nüfus kayıt örneği, Muvafakatname, Taahhütname. İşyeri izin belgesi, şahsi dilekçe, metin olarak beyan edilen tüm evraklar, faaliyet belgesi, Baro ya da oda kaydı, şirketin ticaret odası kaydı gibi evraklar. Tercüme edilmiş evraklara noter onayı gerekmemektedir. Uçak bileti, otel rezervasyonu, seyahat ve sağlık sigortası, banka hesap dökümü gibi evraklara tercüme gerekmemektedir. Başvurunuzda herhangi bir sorun yaşanmaması adına danışmanlık şirketi size hem hangi evraklarınızın tercüme edileceği hem de tercüme işleminizin yapılması konusunda destek sağlayarak işleminizi kolaylaştırmış olacaktır.

Avusturya Turist Vizesi

Avusturya Turist Vizesi ile ülkeye 90 güne kadar seyahat edebilirsiniz. Turistik vize orada herhangi bir tanıdık akraba gibi yakını olmayan tamamen ülkeyi gezmek, turistik tarihi ve kültürel bölgelerini görmek amacıyla yapılan seyahatlerdir. Bu tarz seyahatler 1 hafta ya da 10 güne kadar kalışları kapsar. Vize dosyasında mutlaka konaklamanızı gösteren bir otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu ibraz etmeniz gerekir. Schengen ve turistik vize başvurularında en önemli kriter değerlendirmeyi yapan konsolosluk yetkilisinin ülkenize geri döneceğinize inanmasıdır. Bu sebeple dosyanızda mutlaka size yada sponsor olan kişiye ait evrakları eksiksiz ve tam olarak sunmanızdır. Bazı durumlarda seyahatin içeriğini anlatan bir dilekçe yazmak vize başvurunuzu olumlu etkileyebilir.

Avusturya Ticari Vizesi

Avusturya Ticari Vizesi için iş amaçlı gerçekleşecek olan seyahatlerde başvuru yapılmaktadır. Bir şirkette yapılacak toplantıya katılmak, fuara katılım, işi ile ilgili konferansa katılmak gibi 90 günü aşmayan seyahatler Ticari Vize kapsamında değerlendirilir. Ticari vizeye başvurabilmek için Avusturya’dan şirket davetiyeniz ya da bir fuar katılım belgeniz olmalıdır. Ticari vizede ki önemli kıstaslardan biri de sizi bu seyahat için Türkiye’den bir şirket ya da kurumun görevlendiriyor olmasıdır. Görevlendiren şirket ya da kurumdan durumu açıklayan antetli kağıda hazırlanmış bir yazının dosyanıza eklenmesi vizenizin değerlendirilme aşaması için sağlıklı olacaktır. Vize dosyanızın hazırlanması ve işlemlerinizin sorunsuz yürütülmesi adına bir danışmanlık hizmeti almanız size fayda sağlayacaktır. Danışmanlık hizmeti ile başvuru formunuzun eksiksiz doldurulması, şirket evraklarınız ile ilgili detaylı bilgi temin ederek başvurunuzda sorun yaşamadan vize işleminiz tamamlamış olabilirsiniz.

Avusturya Öğrenci Vizesi (90 Güne Kadar)

Avusturya öğrenci vizesi ile 90 gün altı ve 90 gün üstü olarak iki farklı kategori mevcuttur. Avusturya’da yapılacak olan dil kursu, kısa süreli sertifika programları gibi kurslara katılabilirsiniz. 90 gün altı yapılan başvurularda vize müracaatınız Schengen vizesi olarak değerlendirilecek olup, 90 gün üstü yapılan başvurularda vize müracaatınız Ulusal vize olarak değerlendirilmektedir. Eğitim alacağınız kurumdan size kabul edildiğinizi gösteren bir kabul mektubu vize dosyanızda bulunması gerekmektedir. Avusturya’dan gelen kabul mektubunuza ilave olarak bu eğitimin masraflarını karşılayacak yeterli mali imkana sahip olduğunuzu belgelemelisiniz. Size veya sponsorunuza ait içerisinde bakiye olan banka hesap özetleriniz, çalışıyor ya da işveren iseniz şirket evraklarınız mutlaka dosyanızda yer almalıdır.