Belçika Vizesi

Belçika Vizesi

Belçika Vize Randevusu

Belçika Vize Randevusu, Vize Başvuru Merkezi adına çağrı merkezi aracılığıyla alınmaktadır. Çağrı merkezine 0 212 373 58 04 numaralı telefondan ulaşmak mümkündür. Bu çağrı merkezi numarası ile İstanbul, Ankara, Gaziantep, Antalya, Bodrum olmak üzere dört farklı başvuru merkezine randevu alınabilmektedir. Randevular genellikle yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir. Belçika Elçiliği resmi tatiller, bayramlar ve Belçika resmi tatillerinde randevu kontenjanlarında değişiklik yapma ya da randevu kontenjanlarında kısıtlama yapma hakkına sahiptir. Bu sebeple bu dönemlere denk gelen Belçika seyahatlerinizde vize işlemlerine daha erken başlamanızı tavsiye ederiz. Danışmanlık hizmeti olarak firmamızdan alacağınız hizmetlerde randevunuz tarafımızdan organize edilecektir.

Belçika Vize Formu

Belçika Vize Formu web sayfası üzerinden online olarak doldurulmaktadır. Formunuzu tam eksiksiz doldurmanız vize işlemlerinizin sağlıklı sonuçlanması adına önemlidir. Form üzerinde ki bilgiler seyahat amacınız ve süresi, seyahat amacınıza uygun hangi tip vizeye başvurduğunuz gibi önemli sorular içermektedir. Bu soruları cevaplandırırken emin olmadığınız yerler hakkında danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Web sayfası üzerinden doldurulan formlarda sonradan değişiklik ya da iptal etme durumu söz konusu olmadığından verdiğiniz bilgilerin doğru olduğuna emin olunuz. İnternet üzerinden doldurulan formun sistem üzerinden çıktı alınması gerekmektedir. Çıktı alınan başvuru formunuzu müracaata gitmeden önce imzalamanız gerektiğini unutmayınız.

Belçika Vizesi Yerinize Başvuru

Schengen Birliği uygulamalarına göre 2014 yılı Eylül ayından sonra parmak izi verip Schengen vizesi alan kişilerin tekrar müracaata şahsen gelmelerine gerek bulunmuyor. Ancak Belçika temsilciliği için uygulama her durumda şahsen başvuru gerektirmektedir. Daha önceden alınmış bir schengen vizesi olsa bile her başvuru sahibi şahsen müracaat etmek durumundadır. Vize başvurunuzu İstanbul, Ankara, Gaziantep, Antalya ve Bodrum başvuru merkezlerinden size uygun olan bir merkezi tercih ederek yapabilirsiniz. Şahsen müracaat gerekmesine rağmen danışmanlık hizmeti almanız size fayda sağlayacaktır. Vize dosyanızda evraklarınızın eksiksiz olarak kontrol edilmesi, başvuru formunuzun tam ve doğru doldurulması vize başvurunuzu etkileyen önemli unsurlardır. Bu sebeple danışmanlık hizmeti işlemlerinizi kolaylaştırıp, profesyonel bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

Belçika Turist Vizesi

Belçika Turist Vizesi ile isterseniz otel konaklamalı olarak ülkede vakit geçirebilir ya da orada ikamet eden bir tanıdık, akrabanız varsa onları ziyaret edebilirsiniz. Turist vizesi ile en fazla 90 güne kadar ülkede kalış izniniz bulunmaktadır. Otel konaklamalı yapılan seyahatler genellikle 1 hafta ya da 10 günü geçmeyecek şekilde organize edilir. Eğer bir ziyaret söz konusu ise 90 güne kadar seyahat planlaması yapılabilir. Otelde konaklama gerçekleşecek ise otel konaklaması, ziyaret söz konusu ise belediyeden onaylanmış bir davetiye vize başvurusunda ibraz edilmelidir. Bu evraklara ilave olarak sosyal ekonomik durumunuzu gösteren iş belgeleriniz, banka hesap özetleriniz de dosyanızda bulunmalıdır.

Belçika Ticari Vizesi

Belçika Ticari Vizesi ile bir şirkette toplantı ya da görüşme yapmak, işinizle ilgili bir fuara katılmak ya da işinizle ilgili bir konferansa katılmak amaçlı seyahat edebilirsiniz. Bu tarz seyahatler genelde Türkiye’de çalıştığınız kurumun sizi görevlendirmesi ve masraflarınızı üstlenmesi ile gerçekleşir. Belçika’da bulunan firma ya da kurumdan davet yazısı veya fuara katılımınızı gösteren fuar giriş belgesi seyahatin asıl amacını gösteren önemli evraklardır. Ticari amaçlı yapılan vize başvuruları Schengen vizesi olarak değerlendirilir ve 90 güne kadar ülkede kalış hakkı tanımaktadır. Çok girişli ve uzun süreli vize başvuruları genelde Ticari vizelerde daha sık kullanılmaktadır. Çok girişli ve uzun süreli vize almak için vize danışmanınız size hangi yolu izlemeniz gerektiği konusunda gerekli bilgiyi aktaracaktır.

Belçika Öğrenci Vizesi

Belçika Öğrenci Vizesi genellikle 90 gün altı ve 90 gün üstü olmak üzere 2 farklı kategoride toplanmaktadır. 90 güne kadar olan eğitimlerde Schengen vizesi uygulaması yapılmaktadır, 90 gün üstü eğitimler ise Ulusal vize uygulamasına tabiidir. Eğitim amaçlı yapılan başvurularda Belçika’da eğitim alınacak kurum ya da okuldan kabul edildiğinizi gösteren bir kabul belgesi gönderilmelidir. Ayrıca bu eğitime neden ihtiyaç duyduğunuzu, eğitimin masraflarını karşılayacak yeterli mali imkana sahip olduğunuzu belgelemeniz sizin için avantaj olacaktır. Düzenli bir geliriniz yoksa anne ya da babanızı sponsor olarak gösterebilirsiniz. Size sponsor olan kişinin hem iş evrakları hem de banka hesap özetini vize dosyasına eklemeniz gerektiğini unutmayınız.