Norveç Vizesi

Norveç Vizesi

NORVEÇ VİZE FORMU

Vize formuna başlanması için öncelikle Norveç Başvuru Portalı üzerinden hesap açılması gerekmektedir.Bu online sistem üzerinden yapılan vize başvuru danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır.Vize formu bölümler halinde ilerlemektedir; Personal information, Contact information, Work and Studies, Marital status and Family information, Children(detaylı), Kardeşler(detaylı), Travel Document and History,Travel plan ve Travel Expenses. Bu bilgilerin tam ve doğru bir şekilde doldurulması için danışmanlarımıza tüm evrakları ve bilgileri sunmanız gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra Ücret online olarak kredi/debit kart ile ödenmelidir. (60Euro) Norveç Başvuru Portalında doldurulan başvuru formuna ait Kapak Mektubu’nun çıktısını alınması gerekir. Kapak Mektubu başvuru sahibinin portala kaydolduğu mail adresine de yollanır. Kapak Mektubu başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. 18 yaş altı başvuru sahiplerine ait Kapak Mektubu, ebeveynlerden biri ya da yasal velisi tarafından imzalanmalıdır.

Formun son kısmında kişide olması gereken ve dosyaya koyulması gereken belgelere sayfa sizi yönlendiriyor. Checklist belgesinin de dosyaya koyulması gerekmektedir. Vize danışmanlarımız size profesyonel destek sağlayacaktır.

NORVEÇ VİZE RANDEVU

Norveç vize randevusu Vfs Golobal randevu sayfası üzerinden ya da 0090 212 373 58 16 numaralı çağrı merkezinden 08:30-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında alınmaktadır. Norveç vize randevusu alınması için pasaport bilgilerinin doğru bir şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir. Finlandiya vize randevu tarihleri sistemdeki yoğunluğa göre değişebilmektedir. Bu kısımda da danışmanlarımız size hizmet sunmaktadır. Seçilen kategoriye göre randevuyu alıp randevu mektubunuz yazdırılır. Evrak takibinizi Vfs’den verilen referans numarası ile takip edebilirsiniz. Dilerseniz danışmanlarımız pasaport kontrolünü sağlar. Evraklar doğru bir şekilde sunulduğu taktirde 15 iş günü içeresinde sonuçlanmaktadır Randevu tarihleri uzak bir zamana verilebileceği gibi yakın bir tarihe de verilebilir. Başvurular gitmek istediğiniz tarihten 90 gün öncesinden başlanabilmektedir. Randevu kısmında sorun yaşamamanız için erken bir tarihte işlemlere başlamanızı öneririz. Karya International size randevu aşamasında da hizmet sunmaktadır.

NORVEÇ VİZE EVRAK ÇEVİRİSİ

Norveç evrak çevirisi konusunda oldukça dikkatlidir. Evrakların tamamının İngilizceye çevrilmesini hatta bazı evrakların yeminli tercüme olmasını istemektedir. Bu evrakların detayları konulan checklist de yer almaktadır.(İş yeri yazısı, öğrenci belgesi: yeminli tercüme)

Evrakların çevirisi tam ve düzgün olmadığı taktirde vize dosyası vfs den geri gelmektedir yüzden vize evraklarının çevirisine dikkat etmemiz gerekiyor. Çevirileriniz Karya International tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

NORVEÇ TURİST VİZESİ

Gidiş amacı, kişilerin turist olarak, gezi operatörleri aracılığıyla aldıkları turlar ya da kendi yaptıkları seyahat planlarıyla Norveç’i ziyaret etmektir.

Schengen vizesi yabancı uyruklu kişilerin Norveç’i ve diğer Schengen ülkelerini 90 güne kadar ziyaret edebilmelerine izin verir.

Norveç Turistik Vize başvuru sahibinin Norveç seyahat tarihlerini içeren; ulaşım ve konaklama planını teyit edici rezervasyon bilgilerinin sunulması önemlidir. Norveç Turistik Vize’nin öncesinde uçak biletinin alınması önerilmez. Otel rezervasyonunun internetten çıktısı alınarak sunulması yeterlidir. Norveç Turistik vize başvurusunda ülkenize döneceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Dolayısıyla mesleki evraklarınızı ve gerekli yazıları dosyanızda ibraz etmeniz lazım. Eksik ibraz edilen evraklar vizenin kişinin aleyhine sonuçlanmasına neden olabilir. Bu süreçte profesyonel destek almanız vizeniz için daha sağlıklı olacaktır.

NORVEÇ TİCARİ VİZESİ

Gidiş amacı iş ile ilgiliyse (toplantılara ya da fuarlara katılmak için, ya da diğer ticari amaçlı seyahatler için v.b.) Norveç ticari vize başvurularında davetiye, şirket yazısı, şirket izin ve görev yazıları ve şahsi ve kurumsal dilekçelerin İngilizce olması koşulu vardır.

Schengen vizesi yabancı uyruklu kişilerin Norveç’i ve diğer Schengen ülkelerini 90 güne kadar ziyaret edebilmelerine izin verir. Norveç Schengen bölgesine dahil bir ülkedir. Dolayısıyla başka bir Schengen ülkesine ait turistik vize ile o ülkeden Norveç’e gidebilirsiniz. Ancak, Norveç’e giderken yanınızda pasaportunuzu da bulundurmalısınız.

Gerekli evrakların ve formunuzun tesliminden sonra vize memurları size uygun gördüğü vizeyi verecektir. Konsolosluk size tek girişli veya multi vize verebilir. Bu vize türünde sunulan şirket evrakları oldukça önemlidir, tüm evrakların eksiksiz sunulması gerekmektedir. Schengen vize türüne giren Finlandiya ticari vizesi 90 günü aşmayan vize türüdür. Ticari amaçlı başvurularda alacağınız danışmanlık hizmeti sürecin daha kolay ve sorunsuz yürütülmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

NORVEÇ ÖĞRENCİ VİZESİ

Gidiş amacı, kurslara, stajlara, Eğitim/Değişim programları / Yaz okullarına katılma, spor, eğitim, kültürel değişim programları, turlarda yer alma, konferans ve workshop gibi aktivitelere katılmaktır. Başvuru formu Karya danışmanları tarafından tamamlanır ve sizin için de uygun olan bir tarihe randevunuz alınır. Gerekli evrakları imzalamanız gerekmektedir. Randevu gününde diğer tüm evraklar ile başvuru merkezinde başvurunuzu yapmanız gerekecektir. Eğer öğrenci iseniz göstereceğiniz sponsorun eğitim ücretlerini karşılaması gerekmektedir. Dosyanıza maddi evraklar ve banka hesap dökümleri eklenmesi gerekir. Vize başvurusu için öngörülen işlem süresi 15 iş günüdür. Öğrenci vizeleri önemli ve dikkat gerektiren vize türüdür. Güvenilir ve tecrübeli vize danışmanları ile bu süreçte ilerlemeniz vize başvurunuz için daha sağlıklı olacaktır.