Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri Turist Vizesi

Amerika’ya turistik olarak seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, Amerika için Amerika turistik vizesi alması gerekmektedir. Turistik vize başvurularında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Konsolosluğu/Elçiliği tarafından talep edilen dokümanlar, mevcut durumunuza göre değişir. Örneğin, eğer bir şirkette çalışıyorsanız, sunmanız gereken belgeler arasında pasaport, DS 160 vize başvuru formu, çalıştığınız iş yerine ait belgeler, uçak ve otel rezervasyonlarınız, gelirinizi kanıtlayan dokümanlar vb. belgeler bulunmaktadır. Evraklarınızı eksiksiz hazırlamanız Amerika Turist vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve uzun süreli vize alabilmeniz için önemlidir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Turist vizesi alırken tercih edeceğiniz vize türü ile ilgili evraklarınız doğru ve eksiksiz sunmanız aksi takdirde vizenizin olumsuz sonuçlanmasında etkilidir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Turistik vize başvurularında en önemli nokta, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakları doğru bilgilerle ve eksiksiz şekilde sunmak olacaktır. Dosyanızı tamamlandıktan sonra, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Turist vize başvurusu için bir mülakattan geçmeniz gerekecektir. Yüz yüze yapacağınız bu görüşmede konsolosluk/Elçilik verdiğiniz bilgilerin doğruluğuna ve seyahatinizden sonra ülkenize geri döneceğinize ikna olmalıdır. Mülakatın ve ilettiğiniz evrakların asıl amacı bu kanıyı oluşturmaktır ve bu bilgiler doğrultusunda vize memurunun vereceği karar ile vizeniz olum ya da olumsuz olarak sonuçlanır.

Amerika Birleşik Devletleri Ticari Vizesi

Amerika’ya ticari amaçla seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları, öncelikle seyahatinizin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Konsolosluğu/ elçiliği tarafından ticari vize değerlendirilebilmesi için bazı şartlara uygun olmanız gereklidir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Ticari vizesi almak için, başvuru sahibinin mesleğiyle ilgili Amerika’da düzenlenen bir fuara katılıyor olması veya davetiye üzerine AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki bir firmayla görüşmeye gidiyor olması gerekmektedir. Amerika ticari vizesi alabilmek için sunmanız gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Örneğin, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ticari vize başvurularında, davet eden Amerikan firmanın davetiyesi antetli kâğıda yazılmış, imzalı ve kaşeli olmalıdır ve davetiye mail ya da fax yolu ile gelebilir orijinal olması gerekmemektedir. Fuar için ise vize başvurusu yapan başvuru sahipleri fuara katılacaklarını kanıtlayan belgeleri ibraz etmelidir. Evraklarınızı tamamlayıp, randevunuz alındıktan sonra, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Ticari vize başvurusu için bir mülakattan geçmeniz gerekecektir. Yüz yüze yapacağınız bu görüşmede konsolosluk/Elçilik verdiğiniz bilgilerin doğruluğuna ve seyahatinizden sonra ülkenize geri döneceğinize ikna olmalıdır. Mülakatın ve ilettiğiniz evrakların asıl amacı bu kanıyı oluşturmaktır ve bu bilgiler doğrultusunda vize memurunun vereceği karar ile vizeniz olum ya da olumsuz olarak sonuçlanır.

Amerika Birleşik Devletleri Öğrenci Vizesi

Amerika’ya öğrenci olarak seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, Amerika için Amerika öğrenci vizesi alması gerekmektedir. Öğrenci vize başvurularında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Konsolosluğu/Elçiliği tarafından talep edilen dokümanlar, mevcut durumunuza göre değişir. Öncelikle okuldan kabul belgenizin yani I20 belgenizin size ulaşması gerekir sonrasında mevcut durumunuza uyan belgeler Örneğin, öğrenci iseniz öğrenci belgeniz ve transkriptiniz ve sponsorunuza ait belgeleri sunmanız gerekir. Sponsorunuz eğer bir şirkette çalışıyorsa, sunmanız gereken belgeler arasında çalıştığı iş yerine ait belgeler, geliri kanıtlayan dokümanlar vb. belgeler bulunmaktadır. Evraklarınızı eksiksiz hazırlamanız Amerika öğrenci vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ve uzun süreli vize alabilmeniz için önemlidir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ öğrenci vizesi alırken tercih edeceğiniz vize türü ile ilgili evraklarınız doğru ve eksiksiz sunmanız aksi takdirde vizenizin olumsuz sonuçlanmasında etkilidir. Ek olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ öğrenci vizelerinde Amerikan Hükumetinin aldığı SEVIS FEE ücreti vardır ve bu ücreti online olarak randevuya girmeden ödenmelidir. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Öğrenci vize başvurularında en önemli nokta, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakları doğru bilgilerle ve eksiksiz şekilde sunmak olacaktır. Dosyanızı tamamlandıktan sonra, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ öğrenci vize başvurusu için bir mülakattan geçmeniz gerekecektir. Yüz yüze yapacağınız bu görüşmede konsolosluk/Elçilik verdiğiniz bilgilerin doğruluğuna ve seyahatinizden sonra ülkenize geri döneceğinize ikna olmalıdır. Mülakatın ve ilettiğiniz evrakların asıl amacı bu kanıyı oluşturmaktır ve bu bilgiler doğrultusunda vize memurunun vereceği karar ile vizeniz olum ya da olumsuz olarak sonuçlanır.