Mısır Vizesi

Mısır Vizesi

Mısır Vize Randevusu

Mısır ülkesine başvuru yapmak isteyen başvuru sahiplerinin randevu almasına gerek yoktur. Hafta için sabah 9.00 – 11: 00 arası başvurular elçilik tarafından alınır.

Mısır Vize Formu

Mısır vize formu 1 sayfalık bir formdur ve formda sizin kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz ve hangi tarihler arasında seyahat edeceğiniz ile ilgili sorular bulunur. Formda vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğu ve eksiksiz olmaması önemlidir. Elçilik vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda değerlendirme yapacaktır.

Mısır Turistik Vize

Mısır turistik vize, Mısır’a turistik gerekçe ile gidecek olan başvuru sahiplerinin alması gereken bir vize türüdür. bordo pasaport sahipleri turistik seyahat için gerçekleştirmek istedikleri süreleri fark etmeksizin Mısır’a giriş öncesinde Mısır turist vizesi almalıdırlar. Ancak 45 yaş üstü başvuru sahipleri mısır turist vizesini havaalanında ülkeye girişte alabilirler. Mısır turistik vize kısa süreli bir vize olup Maksimum 90 gün olarak verilmektedir. Mısır turist vizesi için pasaportunuz son 10 yıl içerinde alınmış olmalı ve pasaportta Mısır vizesinin işlenmesi için en az iki adet iki boş sayfa bulunmalı ve Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Turistik vize için Mısır’dan davetiye yazısının alınmasına ise gerek yoktur. Otel ve uçak rezervasyonu sunarak Mısır Turistik Vize için Türkiye’deki Mısır Konsolosluğu ve Ankara da bulunan mısır elçiliğine başvuru yapabilirsiniz. Evraklarınızı sunarken çalışan başvuru sahipleri için iş yeri izin belgesi ve başvuru dilekçesi İngilizce yazılmalıdır. başvuruları şahsen veya Mısır vize işlemleri için danışmanlık yapan firmalar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Değerlendirme süresi Ankara Elçiliği için 15-30 iş Günü arasın, İstanbul konsolosluğu için 45 iş gününü bulabilir.

Mısır Ticari Vize

Mısır ticari vize, Mısır’a iş amacı ile seyahat edecek olan başvuru sahiplerinin alması gereken bir Mısır vizesi türüdür. Mısır Ticari vize, firma ziyareti dışında kongre, fuar, ve seminer gibi gerekçelerle gidilmesi halinde de alınması gereken bir vize olup Mısır ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılması gerekir. Pasaportunuzun Mısır seyahati sonrası en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Pasaportla birlikte Mısır‘da ziyaret gerçekleştirilecek olan firmadan daveti yazısı alınması ,Mısır ticari vize alabilmek için istenen şartlardandır. Mısır ticari vize için yaptığınız başvuruda Mısır Konsolosluğu başvuru için getirdiğiniz evraklarınızı ve evraklarınızın içeriğini göz önünde bulundurarak vize işlemlerini gerçekleştirip ticari vize verilmesi hakkında değerlendirme yapacaktı.. Mısır ticari vize kısa süreli bir vize olup en fazla 90 günlük süre için alınabilir. Başvuru sırasından işveren tarafından sağlanan izin ve sponsorluk belgesi ve başvuru dilekçeniz İngilizce olmalıdır. Değerlendirme süresi Ankara Mısır Elçiliği için 10 ile 15 iş günü arasındadır. İstanbul Mısır konsolosluğu için bu süreç değişebilir. Mısır vize başvurusu için yetki alanları bulunmaktadır.