Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vizesi

FİNLANDİYA VİZE RANDEVUSU

Finlandiya vize randevusu Vfs Golobal randevu sayfası üzerinden ya da 0090 212 373 58 12 numaralı çağrı merkezinden 08:30-12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında alınmaktadır. Finlandiya vize randevusu alınması için pasaport bilgilerinin doğru bir şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir. Finlandiya vize randevu tarihleri sistemdeki yoğunluğa göre değişebilmektedir. Ayrıca resmi tatillerde başvuru merkezleri kapalı olduğu için o günlerde randevu günleri açık olmaz. Vfs randevu sistemi üzerinden Ankara, İstanbul ve Antalya vize başvuru merkezlerinden ve Ankara Büyükelçiliğinden randevu alınmaktadır.

Randevu tarihleri uzak bir zamana verilebileceği gibi yakın bir tarihe de verilebilir. Başvurular gitmek istediğiniz tarihten 90 gün öncesinden başlanabilmektedir. Randevu kısmında sorun yaşamamanız için erken bir tarihte işlemlere başlamanızı öneririz. Karya International size randevu aşamasında da hizmet sunmaktadır.

FİNLANDİYA VİZE FORMU

Finlandiya vize başvuru formu Vfs Global online sistemi üzerinden yapılmaktadır. Randevu formunun tamamlanması için tüm evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Finlandiya vize formunun eksiksiz bir şekilde İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Formun doldurulmasından sonra başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Başvurunun tamamlanması için bir e-mail adresinin ve şifrenin olması gerekmektedir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması, bir sorun çıkmaması için seyahat tarihlerine vizenizin tek giriş veya multi giriş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm evraklarınızın başvuru gününde yanınızda olması gerekmektedir. Finlandiya vize memurları dosyanız ile ilgili herhangi bir eksik evraktan veya bir sorundan ötürü sizden görüşme talep edebilir. Bu tarz sorunlar yaşanmaması için vize danışmanınız ile iletişimde olmanızı öneririz. Vize formunuzun tamamlanmasında firmamız hizmet sunmaktadır.

FİNLANDİYA TURİST VİZESİ

Finlandiya’ya turistik amaçlı yapılan vize başvurularıdır. Turistik vize başvuruları Finlandiya diplomatik temsilcilerinin yetkilendirdikleri vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Vize başvurusu yapılmadan önce vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevusuz başvuru işlemlerini yoğunluktan ötürü geri çevirmektedirler. Finlandiya başvuru formu online olarak hazırlanmaktadır. Formun tamamladıktan sonra imzalanması gerekmektedir. Turistik ziyaret olacağı için gerekli rezervasyonların yapılması, nerede kalınacağının, hangi tarihlerde ziyaretin gerçekleşeceğinin detaylı bir şekilde bildirilmesi gerekmektedir. Schengen vizelerinde ülkeye dönüşünüzü gerekli evraklarla ibraz etmeniz gerekmektedir. Eğer konsolosluk ülkeye dönüşünüze ikna olmaz ise vizeniz olumlu sonuçlanmaz. Bundan ötürü vize dosyanıza ekleyeceğiniz evraklar vizenizin sonuçlanmasında önemlidir.15 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanacaktır. Tüm bu süreçler boyunca danışmanlarımız size hizmet sunacaktır.

FİNLANDİYA TİCARİ VİZESİ

Finlandiya ticari vizesi, sınırlı bir süre için Finlandiya’ya bir şirket aracılığı ile mesleki faaliyetler için ziyaret etmeyi düşünen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Kişiler proje, seminer ve toplantıya katılacak ise ticari vizenin uygulanması gerekmektedir. Başvuru Konsoloslukların yetkilendirdikleri vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Tamamlanan vize formunun imzalanması gerekmektedir. Dosyanıza sizi davet eden firmanın tüm evraklarını koymanız gerekir. Ayrıca kendi şirketinizin şirketin antetli kağıdına sizin gidiş amacınızı ve seyahat sürelerini belirten bir yazı yazması gerekmektedir. Gerekli evrakların ve formunuzun tesliminden sonra vize memurları size uygun gördüğü vizeyi verecektir. Konsolosluk size tek girişli veya multi vize verebilir. Bu vize türünde sunulan şirket evrakları oldukça önemlidir, tüm evrakların eksiksiz sunulması gerekmektedir. Schengen vize türüne giren Finlandiya ticari vizesi 90 günü aşmayan vize türüdür. Ticari amaçlı başvurularda alacağınız danışmanlık hizmeti sürecin daha kolay ve sorunsuz yürütülmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

FİNLANDİYA ÖĞRENCİ VİZESİ(90 GÜNE KADAR)

Finlandiya kısa dönem öğrenci vizesi 90 günden uzun olmayan eğitim programları içindir.90 günü aştıktan sonra ulusal vizeye başvurulması gerekir. Finlandiya eğitim vizesine başvurmanız için Finlandiya’dan kabul aldığınız okul ve programdan gerekli evrakların sunulması gerekmektedir. Bu evraklar ibraz edilmediği takdirde başvuru sahibinin aleyhine olabilir. Başvuru formu Karya danışmanları tarafından tamamlanır ve sizin için de uygun olan bir tarihe randevunuz alınır. Gerekli evrakları imzalamanız gerekmektedir. Randevu gününde diğer tüm evraklar ile başvuru merkezinde başvurunuzu yapmanız gerekecektir. Eğer öğrenci iseniz göstereceğiniz sponsorun eğitim ücretlerini karşılaması gerekmektedir. Dosyanıza maddi evraklar ve banka hesap dökümleri eklenmesi gerekir. Vize başvurusu için öngörülen işlem süresi 15 iş günüdür. Öğrenci vizeleri önemli ve dikkat gerektiren vize türüdür. Güvenilir ve tecrübeli vize danışmanları ile bu süreçte ilerlemeniz vize başvurunuz için daha sağlıklı olacaktır.