Estonya Vizesi

Estonya Vizesi

ESTONYA VİZE RANDEVUSU

İstanbul (Harbiye, Altunizade), Ankara, İzmir, Bodrum, Bursa, Edirne, Trabzon, Gaziantep veya Antalya vize başvuru merkezlerinden başvurunuzu yapmak isterseniz (0212 373 58 13) numaralı çağrı merkezini arayarak veya web sitelerinden online randevu alabilirsiniz. Aynı sıra da randevusuz olarak başvuru yapmak isterseniz 08:30 12:00 – 13:00 14:30 saatleri arasında randevusuz bir şekil de başvurunuzu yapabilirsiniz.

ESTONYA VİZE FORMU

Estonya Vize Başvuru Formu web sayfası üzerinden ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Form, İngilizce formatında hazırlanmıştır. Başvuru formunda vize tipi, kalacağınız zaman ve kalacağınız adres, kişisel bilgileriniz ile alakalı sorular içermektedir. Bu soruları cevaplandırırken emin olmadığınız yerlerde danışmanlık hizmeti almanızı öneririz, yapılan herhangi bir yanlış başvurunuzu olumsuz etkileyecektir

ESTONYA TURİST VİZESİ

Turistik amaçlı Estonya vizesine ihtiyacı olanlar turistik Estonya vizesi için sunulması gerekli otel ve uçak rezervasyonlarını ve destekleyici evraklarını sunarak ilgili, yetkili başvuru merkezlerine yapabilirler. Yapacağınız turist vizesi başvurusu Schengen vizesi olarak değerlendirilmekte olup, 90 güne kadar kalış hakkı tanımaktadır.

ESTONYA TİCARİ VİZESİ

Estonya’ da kongre katılımı, fuar katılımı, firma ziyareti, veya bunlara benzer bir amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız ve ziyaretinize ilişkin adınıza düzenlenmiş davetiyeniz varsa vize türünüz Ticari diye adlandırılır.

ESTONYA ÖĞRENCİ VİZESİ

Estonya’ da eğitim vizeleri kısa dönem ve uzun dönem şeklinde iki kategoride değerlendirilir. Eğitim vizenizin süresi eğitim türünüzü belirler. Estonya’ da muhtemel eğitim almayı planladığınız tarihleri belirten ve eğitimin amacını ve içeriğini kapsayan kaydınızın oluşturulmuş olan bir belgenin size ulaşmış olması gereklidir.