Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusu

Çek Cumhuriyeti Vize Randevusunu 0212 373 58 20 numaralı çağrı merkezi ile ya da web sayfası üzerinden alınabilmektedir. Randevu işlemlerinizi gerçekleştirmek için mutlaka pasaportunuzun kimlik sayfasında yer alan ad soyad, doğum tarihi, pasaport numarası, pasaportun veriliş ve bitiş tarihi bilgileri yanınızda olması gerekmektedir. Bayram, resmi tatiller ve yaz dönemi gibi yoğunluğun arttığı dönemlerde randevu planlamanızı daha önceden yapmanız gerekmektedir. Bu dönemlerde konsolosluklar randevu kontenjanlarında kısıtlama yaptığından randevu kontenjanları çok hızlı dolmaktadır. Seyahatinizin aksamaması adına gidiş tarihinizde 90 gün önce başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Danışmanlık hizmetimiz içerisinde vize dosyanızın kontrolü yapıldığı gibi randevu takibinizde tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Vize Formu

Çek Cumhuriyeti Vize Formu web sayfası üzerinden ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti Vize Formu doldururken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Formda seyahat tarihiniz, seyahat amacınıza uygun vize tipiniz gibi önemli sorular mevcuttur. Başvuru formunuzun seyahatinizin amacına uygun doldurulması vizeniz basılırken yaşanacak olası aksaklıkları engelleyecektir. Bu sebeple evraklarınızı tamamladıktan sonra başvuru formunuzu tam ve eksiksiz ve İngilizce olarak doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Başvuru formunuzun doldurulması ve diğer işlemleriniz ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti almanız oluşabilecek riskleri ortadan kaldıracaktır. Vize başvurunuzu yapmadan önce Çek Cumhuriyeti Vize Başvuru Formunu imzalamanız gerektiğini unutmayınız.

Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi

Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi ile ülkenin tarihi, turistik ve kültürel yerlerini gezip görmek, eğlenmek ve tatil yapmak amaçlı seyahat edilmektedir. Yapacağınız turist vizesi başvurusu Schengen vizesi olarak değerlendirilmekte olup, 90 güne kadar ülkede kalış hakkı tanımaktadır. Genellikle turistik geziler 1 hafta ya da 10 günü geçmeyecek şekilde organize edilmelidir. Çek Cumhuriyeti Turist Vizesi başvurunuz esnasında mutlaka otel konaklamanızı ve uçak rezervasyonunuzu gösteren belgeleri vize dosyanızda ibraz etmeniz gerekmektedir. Otel rezervasyonunu otelden konfirmeli temin etmelisiniz, kaşeli ve imzalı olarak direk otelden gönderilmelidir. Aracı kurum veya internet sayfası üzerinden yapılan rezervasyonlar geçersizdir. Vize başvurunuzda mutlaka ülkenize geri döneceğinizi belgelemeniz gerekmektedir. Vize başvuru dosyanızda sosyal ekonomik durumunuzu gösteren evrakları eklemelisiniz. Bu konular ile ilgili danışmanlık hizmeti almanız vize başvuru sürecinizi sorunsuz bir şekilde organize etmenizi sağlayacaktır.

Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi

Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi için iş amaçlı olan seyahatlerde başvuru yapılmaktadır. Bir şirkette yapılacak toplantıya katılmak, fuara katılım, işi ile ilgili konferansa katılmak gibi 90 günü aşmayan seyahatler Ticari Vize kapsamında değerlendirilir. Ticari vizeye başvurabilmek için Çek Cumhuriyeti’nden gönderilmiş olan şirket davetiyeniz ya da bir fuar katılım belgeniz olmalıdır. Çek Cumhuriyeti Ticari Vizesi sizi görevlendiren şirket ya da kurumdan durumu açıklayan antetli kağıda hazırlanmış bir yazının dosyanıza eklenmesi vizenizin değerlendirilme aşaması için sağlıklı olacaktır. Vize dosyanızın hazırlanması ve işlemlerinizin sorunsuz yürütülmesi adına bir danışmanlık hizmeti almanız size fayda sağlayacaktır. Danışmanlık hizmeti ile başvuru formunuzun eksiksiz doldurulması, şirket evraklarınız ile ilgili detaylı bilgi temin ederek başvurunuzda sorun yaşamadan vize işleminiz tamamlamış olabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi (90 Güne Kadar)

Çek Cumhuriyeti Öğrenci Vizesi kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere 2 farklı kategoriye ayrılmaktadır. İki kategorinin süre olarak değişmesinin yanı sıra 90 güne kadar olan eğitimlerde Schengen vizesi uygulaması yapılmaktadır. 90 gün üstü eğitimler ise Ulusal vize uygulamasına tabiidir. Eğitim amaçlı yapılan başvurularda Çek Cumhuriyeti’nde eğitim alınacak kurum ya da okuldan kabul edildiğinizi gösteren bir kabul belgesi gönderilmelidir. Eğitim amaçlı yapılan vize başvurularda eğitimin masraflarını karşılayacak yeterli mali imkanlara sahip olduğunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Düzenli bir geliriniz yoksa anne ya da babanızı sponsor olarak gösterebilirsiniz. Öğrenci vizesi tecrübe gerektiren önemli vize türlerinden birisidir. Bu sebeple başvurunuzun ret edilmemesi adına eğitim konusunda tecrübeli bir danışmanlık firmasından hizmet almanızı tavsiye ederiz.