Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Fransa Vize Randevusu

Fransa vize başvurusunda bulunmak için öncelikle Fransa vize başvuru merkezinden randevu oluşturmanız gerekmektedir. Fransa vize başvuru merkezinde randevu oluşturabilmek için ilgili merkezin çağrı merkezini arayabilir, web sitesi üzerinden randevu oluşturabilir veya danışmanlık şirketimiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde Fransa vize randevunuzu alabilirsiniz.

Fransa vize başvuru merkezleri, gün içerisinde belirli sayıda başvuru sahibine hizmet verebilmektedir, merkezlerin kapasiteleri gün içerisinde sınırlı sayıda başvuru sahibine hizmet verebilecek şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle randevusuz müracaat halinde Fransa için vize başvurunuzu yapacağınız merkezde maalesef herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunmaktadır.

Fransa Vize Formu

Fransa vize formu seyahat amacı ve sürenize uygun olarak tam ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Fransa vize başvuru formunuzda dolduracağınız tüm bilgilerin doğru beyanlarla ve eksiksiz olarak doldurulmuş olduğunu vize başvurunuzu teslim ettiğinizde kabul etmiş sayılırsınız. Fransa vize başvurusunda bulunurken Türkçe, İngilizce veya Fransızca hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formunuzu Fransa vize merkezine teslim etmeniz Fransa Büyükelçiliği tarafından talep edilmektedir. Fransa Büyükelçiliği ’ne sunacağınız Fransa vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra form başvuru sahibi tarafından mutlaka ıslak imzalı şekilde, Fransa vize başvurusu için hazırlayacağınız tüm evraklarla beraber, Fransa vize başvuru merkezine teslim edilmelidir. Fransa Vize başvuru formunuz danışmanlık şirketimiz tarafından doldurulmaktadır.

Fransa Turist Vizesi

Turistik amaçla Fransa’ya yapılacak 90 günü aşmayacak seyahatleriniz için Fransa Turist Vizesine başvurmanız gerekmektedir. Sadece turistik amaçla yapılacak olan seyahatler Fransa Büyükelçiliği tarafından bu kategoride değerlendirilecektir. Fransa Turist Vizesine başvurabilmek için mutlaka turistik amaçla seyahat edeceğinizi kanıtlayacak otel ve uçak rezervasyonlarınızı başvuru sırasında ibraz etmeniz gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin veya başvuru sahibi yerine seyahatin masraflarını karşılayacak olan kişinin, önceden planlanmış olan seyahatte oluşabilecek tüm masrafları(otel, uçak, ara transferler, yaşam masrafları) karşılayabilecek bir maddi yeterliliğe sahip olması Fransa Büyükelçiliği tarafından başvuru sahiplerinden beklenmektedir. Bu nedenle başvuru sahibi mutlaka Fransa Büyükelçiliği tarafından kendisinden ve varsa sponsorundan istenen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde değerlendirmeyi yapacak olan Elçiliğe / Konsolosluğa sunmalıdır.

Fransa Ticari Vizesi

Ticari amaçla Fransa’ya yapılacak 90 günü aşmayacak seyahatleriniz için Fransa Ticari Vizesine başvurmanız gerekmektedir. Sadece ticari amaçla yapılacak olan seyahatler Fransa Büyükelçiliği tarafından bu kategoride değerlendirilecektir. Fransa Ticari Vizesine başvurabilmek için mutlaka ticari amaçla seyahat edeceğinizi kanıtlayacak olan Fransa da faaliyet gösteren, mutlaka yaptığınız iş ile aynı veya yakın bir sektörde faaliyet gösteren bir şirketten gönderilmiş adınıza hazırlanmış bir ticari davetiyeyi başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Fransa‘dan gelen geçerli davetiyenizin yanı sıra sahibi olduğunuz veya çalışmakta olduğunuz şirket ve ya kurumdan, Fransa Büyükelçiliği’ne hitaben seyahat amacınızı açıklayan antetli kağıda yazılmış bir yazının başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Vize dosyanızın hazırlanması ve işlemlerinizin sorunsuz yürütülmesi adına bir danışmanlık hizmeti almanız size fayda sağlayacaktır.

Fransa Öğrenci Vizesi

Fransa öğrenci vizesi kısa dönem ve uzun dönem olarak iki ayrı kategoride değerlendirilmektedir. 90 gün altı ve 90 gün üstü kalış olarak birbirinden ayrılan iki ayrı vize türü olarak birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Kısa dönem öğrenci vizesi ile Fransa’da yapılacak olan dil kursu, kısa süreli sertifika programları gibi kurslara katılabilirsiniz. 90 gün altı yapılan başvurularda vize müracaatınız Schengen vizesi olarak değerlendirilecek olup, 90 gün üstü yapılan başvurularda vize müracaatınız Ulusal vize olarak değerlendirilmektedir. Fransa ulusal vizesi alabilmek için Fransa da göreceğiniz eğitimin 90 günü aşması gerekmektedir. Her iki vize türü için de Fransa da eğitim alacağınız kurumdan gelen kabul mektubunu ve Fransa da eğitiminiz boyunca oluşabilecek masrafları siz veya varsa sponsorunuzun karşılayabileceğini kanıtlayan maddi durumunu ispatlayıcı belgeleri başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.