Polonya Vizesi İzmir

Polonya Vizesi İzmir

Polonya Schengen bölgesi üye devletleri arasında yer almaktadır ve öğrenciler arasında en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Eğer bordo pasaporta sahipseniz Schengen vizesine başvuru yapmak zorundasınız. Yeşil pasaporta sahip iseniz vizesiz olarak ülkeye giriş yapma hakkınız var fakat en fazla 90 gün kalabilirsiniz. Schengen vizesi aldığınızda Schengen ülkelerinin hepsine geçiş yapabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken birden fazla Schengen ülkelerine seyahat edecekseniz vize başvurusu yaparken, ya ilk giriş yapacağınız ülkeye ya da gün olarak en fazla hangi ülkede bulunacaksanız o ülkeye vize başvurusu yapmalısınız.

Bunun dışında 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, konaklama bilgilerinizi, uçak rezervasyonları, işinizle ilgili belgeleri, mali durumunuzu kanıtlayıcı belgeler, eksiksiz şekilde doldurulmuş vize başvuru formunu  sunmanız gerekmektedir. Eğer çalışmıyor ya da öğrenci iseniz ailenizin, eşinizin ya da size sponsor olacak kişinin belgelerini sunmalısınız. Sunulan belgeler mutlaka güncel tarihli olmalıdır. Hazırlanacak belgeler kendi işi ile meşgul olan , özel bir firmada çalışan, devlet kurumunda çalışan, emekli, öğrenci veya bir işle meşgul olmayan kişiler için farklılık göstermektedir. Bunun için ayrıntılı bilgiyi vize danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Polonya’ya yapılacak aile arkadaş ziyareti vizelerinde, eğer Polonya’ya ilk girişiniz ise davet eden kişi’den valilikten alınmış orijinal davetiye mektubu gerekmektedir. Eğer daha önceden Polonya’ya gitmiş iseniz davet eden kişi tarafından yazılmış bir davetiye yeterli olacaktır.

Polonya’ya yapılacak turistik, ticari, aile arkadaş ziyareti Schengen vize başvurunda 223TL vize harcı + 20 Euro vfs hizmet bedeli sizden başvuru esnasında alınmaktadır. Başvurular başvuru merkezine şahsen yapılmakta ve başvuruya gitmeden önce mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Vize başvurusu yapacak kişilerden başvuru merkezlerinde dosya teslimlerinden sonra parmakizi alınmaktadır. İşlem sonunda dosyanızın takibini internet üzerinden yapabilirsiniz.

İşleme alınan bir dosyanın genel değerlendirme süresi 15 gün olmakla beraber yoğunluk nedeniyle bu süreç uzayabilmektedir. Dolayısıyla seyahatinizin 3 ay öncesinden başvuru yapmanız, seyahatinize zamanında gidebilmeniz için yararınıza olacaktır.

Dosyanızdaki eksik ya da yanlış herhangi bir bilgi nedeniyle dosyanızın işleme alınmama riski bulunmaktadır. Bu riski ortadan kaldırmak için her türlü sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.