Kanada Vizesi İzmir

Anayasal monarşi ile yönetilen Kanada, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında ikinci sıradadır. Bu alanda bu ülkeye yapacağınız ziyaretlerde Kanada Vizesi alırken, seyahat amacınız ve kendi statünüz vize başvurularınızın seyrini belirleyecektir. Turistik vizeler en az 6 ay süreli olarak verilirken, ziyaretçi olarak öğrenci vizesi almak istediğinizde en fazla 6 aylık vize alınabiliyor. Ankara ve İstanbul’da bulunan konsolosluklar üzerinden vize başvuruları yapılabiliyor. Vize işlemlerinizi başlatabilmek için öncelikle internet üzerinden vize tarihi başvurusu yapmanız gereklidir. Gerekli ücreti yatırıp, formu doldurduktan sonra tarih verilmektedir. Bu aşamadan sonra gerekli evrakların toplanması ve doğru beyanlarla doldurularak başvuru tarihinde hazır olması gereklidir.

Turistik amaçlarla başvurular yapmak istediğinizde öncelikle daha önceden alınmış olan bütün vizelerin fotokopilerinin dosyada bulunması gereklidir. Vize başvuru ücreti yatırılmadır. Bunun için tek giriş ya da çoklu giriş olarak farklı fiyatlar bulabilirsiniz. Online olarak doldurmanız gereken başvuru formunun sonrasında iş durumunuzu gösteren belgeler istenmektedir. Yani çalıştığınız yerden maaş bordrosu, vize süreci boyunca izinli olduğunuzu belgeleyen evraklar, iş yeri sahibi iseniz vergi levhası ya da ticaret odasına kaydınız bulunduğuna dair belgeler Kanada Vizesi başvurularında gerekli olacaktır. Bunların yanında ülkede olduğunuz süre boyunca masraflarınızın nasıl karşılanacağını gösteren belgelerde isteniyor. Bunun için son altı aylık banka hesap dökümleriniz ya da varsa arsa, araç tabuları da olabilir.

Tüm aile üyeleriniz yer aldığı vukuatlı nüfus örneği, adli sicil kaydı eğer evli iseniz eşinizin ve çocuklarınızın da kimlik fotokopileri başvuru evrakları arasında yer almalıdır. 2 adet biyometrik fotoğraf, erkekler için askeri tescil ya da terhis belgesi de sunmanız gereken evraklar arasındadır. Vize başvuru işlemleri Kanada Vizesi kategorisinde bir ya da iki hafta sürebiliyor. Özellikle ilk kez vize başvurusunda bulunacaklar şahsen müracaat etmelidirler. Bu alanda yapılacak mülakatlarda önemlidir. Konsolosluklardaki yetkililer neden Kanada’yı ziyaret etmek istediğinizi, harcamalarınızı nasıl karşılayabileceğinizi ve talep ettiğiniz süre sonunda ülkenize dönme nedenlerinizi soracaktır. Bu sorulara vereceğiniz dürüst ve tatmin edici cevaplar sonucunda vize başvurularınız çok daha kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır.