İsveç Vizesi İzmir

İsveç Vizesi İzmir

İsveç, Kuzey Avrupa’da İskandinavya yarım adasında yer alan bir ülkedir. Schengen bölgesine dahil olan ülkelerden biri olduğu için kısa süreli ziyaretler için Schengen vizesine başvurulur.

Turistik, ticari, aile arkadaş ziyaret amaçlı vize başvurularında eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş başvuru formu hazırlamanız gereken belgelerin başında gelmektedir.

Aile arkadaş ziyaret amaçlı başvurulan vizede, Diğer Schengen ülkelerinden farklı olarak davet mektubunun dışında davet eden kişinin dolduracağı formla birlikte, kişinin mali durumunu gösteren belgeleri ve kimlik bilgileri mutlaka istemektedir.

Nüfus müdürlüklerinden alacağınız tam tekmil nüfus kayıt örneği ile davet eden kişi ile akrabalık bağınızı göstermelisiniz. Eger gösteremiyorsanız davet eden kişi mutlaka bir dilekçe ile belitir ise bu vizenizin olumlu değerlendirilmesi açısından yararınıza olacaktır.

Davetiye olmayan başvurularda ise mutlaka konaklama belgelerinizi sunmalısınız.

Bunun dışında uçak rezervasyonu, 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, mali durumunuzu gösteren son 3 aylık banka dökümünüz gerekmektedir. Öğrenci ya da çalışmıyor iseniz, Türkiye’de size bakmaklı yükümlü olan kişilerinin son 3 aylık banka dökümünü sunmalısınız. Sponsorunuzun çalışma ya da emekli olma durumuna göre hazırlamanız gereken diğer ek belgeler farklılık göstermektedir. Ayrıntılı bilgiyi danışmalarımızdan alabilirsiniz.

Pasaportunuz seyahatiniz sonrası 3 ay daha geçerliliğini korumalıdır.

Başvuru esnasında Schengen vizesi için istenen 3,5*4,5 boyutlarında olan ve yüzün ön planda arka fonun açık renk olduğu  biyometrik fotoğrafınızı hazırda bulunmanız yararınıza olacaktır. Hazır olmaması durumunda başvuru merkezlerinde belirli bir ücret karşılığı biyometrik fotoğraf hizmeti sunulmaktadır.

Başvuru öncesi mutlaka randevu alıp, randevu günü eksiksiz bir şekilde dosyanızı sunmanız sonucunda, dosyanızın işleme alınacak ve sizi parmakizinizin alınacağı gişelere yönlendireceklerdir. Son olarak 280 TL vize harcını nakit olarak ödemeniz ile dosyanızın takibini internet üzerinden yapabilirsiniz.

Yeşil pasaporta sahip kişiler tüm bu işlemlere gerek duymaksızın Schengen bölgesi ülkelerine vizesiz olarak 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edebilirler.

Tüm bu işlemleri doğru yönledirme ile sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz açısından ve her türlü sorunuz için ofisimizi arayabilirsiniz.