İngiltere Vizesi İzmir

İngiltere Vizesi İzmir

Her ülkenin vize kuralları farklılık gösterir. Bu alanda yabancı ülkelerin ülkemizde bulunan başkonsoloslukları yetkilidir. Vize alma süreci belirli aşamaların geçilmesi sonucu tamamlanması ile geçer. Özellikle İngiltere Vizesi en zor alınan vizeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de vize işlemleri sırasında evrakların tam ve eksiksiz olmasına olabildiğinde dikkat etmek gereklidir. Başvurular için İngiltere büyükelçilikleri yerine konsoloslukların yetkilendirdiği kurumlara müracaat etmek gereklidir. Başvuru işlemlerinin tamamlanması için biyometrik yüz fotoğrafı ve parmak izi gibi detayların başvuru yapılan merkezlere şahsen başvurularak yaptırılması gereklidir. Oturum dışında farklı bir vize başvurusu yapılmış ise 3 ile 12 hafta aralığında vize işlemleri tamamlanabiliyor. Oturum vizesi için zaman daha da uzuyor. 12 hafta ile 24  hafta aralığında vize başvurularının sonuçlanması mümkün olmaktadır.

Ancak transit vize başvurusu yapanlar için 24 saatte tüm şartların yerine getirilmesi durumunda vize başvuruları sonuçlanabiliyor. Seyahatinizin amacına göre vize evraklarınızı tamamlayabilirsiniz. Turistik, ticari, aile ziyareti, evlilik ya da eş tescil amaçlı, tedavi amaçlı ya da öğrenci olarak İngiltere Vizesi alabiliyorsunuz. Öğrenciler için genel ve çocuk öğrenci olarak iki farklı alanda vize almak mümkün olmaktadır. Çalışma vizesi talep edenlerde farklı kategorilerde değerlendiriliyor. Yatırımcılar, yetenek sahipleri ya da İngiltere okullarından mezun olanlar birinci kategoride toplanıyor. Şirket içi transferler, din adamları ikinci kategoride, sanatçılar- sporcular üçüncü kategoride sınıflandırılabilmektedir. Geçici işçiler içinde farklı bir çalışma vizesi sunuluyor.

Seyahatinizin amacı İngiltere Vizesi için gerekli olan evrakların belirlenmesini sağlıyor. İngiltere Birleşik Krallık içerisinde yer almakta, bu nedenle schengen ülkelerinin ortak özelliklerini barındırmıyor. Hususi, hizmet ve Umuma Mahsus pasaport sahipleri için 6 ayda bir 3 ayı aşmamak şartı ile yapılacak seyahatlerde vize muafiyeti uygulanmaktadır. Özellikle İngiltere üzerinden farklı ülkelere ziyaret edecek bireylerin seyahat planı öncesinde transit vize başvurularını da tamamlamaları gereklidir. Kısa süreli seyahatlerde vize başvuru formu, güncel fotoğraf, banka hesap cüzdanı, mesleki durumunu belgeleyen evraklar, İngiltere’ye seyahat rezervasyonları başlıklarına ait olmak üzere çeşitli belgelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Yetkililer gerekli buldukları alanlarda ek belgeler isteyebilir. Bu nedenle istenen evrakları tam ve eksiksiz olarak doldurmak gereklidir.