Danimarka Vizesi İzmir

Danimarka Vizesi İzmir

Danimarka, Kuzey Avrupa’da İskandinavya’da başkenti Kopengah olan ülke ve Schengen Bölgesi ülkeleri arasında yer almakatadır. Danimarka’ya yapacağınız turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vize başvurularında Schengen vizesine başvurmanız gerekmektedir. Schengen vizesi, vizenizin süresi boyunca Avrupa birliğine üye her ülke’ye geçişini sağlayan bir vizedir. Dikkat edilmesi gereken konu; hangi ülkeden giriş yapacaksanız veya hangi ülkede daha fazla süre kalacaksanız o ülkeye vize başvurusunda bulunmalısınız. Örneğin farklı bir ülkeden vize alıp Danimarka’dan giriş yapmak istediğinizde gümrükte sorun yaşayabilir, ülkeye görevliler tarafından alınmayabilirsiniz.

Vize başvurusunda öncelikli olarak pasaportunuzun dönüş tarihinizden itibaren 3 – 6 ay daha fazla geçerliliği olması gerekmektedir.

Vize başvuru formunuzun eksiksiz olarak doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Seyahatinizin amacına ve Türkiye’deki çalışma durumunuza göre hazırlamanız gereken evraklar farklılık göstermektedir. Turistik vize başvurularında konaklama için otel ile ilgili belgelerinizi, aile arkadaş ziyareti ise davet mektubunuzu ve davet eden kişinin kimlik bilgilerini dosyanız için hazırlamanız gerekmektedir. Bunun yanında uçak rezervasyon bilgilerini, 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası, mali durumunuzu gösteren son 3 aylık banka hesap dökümünüzü ibraz etmelisiniz.

Vize almak için yeni bir banka hesabı açıp bu hesaba yatıracağınız yüklü bir miktar para vize almanız açısından OLUMSUZ bir etki yaratır ki konsolosluk tarafından bu meblayı nereden kazandığınıza dair kanıtlayıcı bir belge sizden istenebilir.  Banka hesabıyla dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise dosyanız konsolosluk tarafından işleme alındığı süre içerisinde sunduğunuz banka hesap dökümünden yüklü bir miktar para çekmemeniz olmalıdır.

Kendi işyerleri bulunan yada bir firmada çalışan kişiler firmalarıyla ilgili belgeleri, kamu kurumunda çalışanlar ise kamu kuruluşuyla alakalı olan belgeleri hazırlamalı;  öğrenci ve çalışmayan kişiler ise mutlaka kendine sponsor olan kişinin belgeleri ve Türkiye’de geçimini sağlayan kişinin evraklarını sunması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Dosyanızı başvuru merkezlerinde teslim etmeden önce mutlaka randevu almalısınız. Randevu günü dosyanızı ilgili birime teslim etmenizin dışında başvuru merkezinde sizden parkam izi alınacak ve 306 TL olan vize harcını nakit olarak sizden isteyeceklerdir. Bu işlemler sonunda size verilen takip numarası ile dosyanızı internetten takip edebilirsiniz.

Vizenizin onaylanması durumunda vize başlangıç ve bitiş tarihi ile birlikte yurtdışında kalabilmenizi için size verilen gün sayısına dikkat etmelisiniz. Gün sayısını aşmanız durumunda vizenizin tarihi hala devam ediyor olsa bile kaçak konumuna düşersiniz.

Ayrıntılı bilgi için ve dosyanızın eksiksiz olarak hazırlanması için bizden yardım alabilirsiniz.