Avustralya Vizesi İzmir

Vize başvuru işlemlerinde dikkat etmeniz gereken şeyler, herhangi bir kural ya da yazılı kaynağa bağlı değildir. Bu noktada senelerdir seyahatlerden edinilen deneyimler doğrultusunda sunulan tavsiyeleri değerlendirmek gerekir. Vize başvurularında dikkat edilmesi gereken şeyler konusu ve konsolosluklarda sizi nelerin beklediğini ve ne gibi aşamalar gerçekleştirmeniz gerektiğini adım adım öğrenmeniz gerekir. Avustralya vizesi için yapacağınız işlemleri bu öneriler doğrultusunda daha hızlı tamamlayabilirsiniz. Vize görüşmesi yaparken en önemli kural, kişilerin başvurularını şahsen yapması gerektiğidir. Schengen ülkelerinin belirlediği yasalar doğrultusunda, vizenin hangi elçilikten alınmış olursa olsun öncelikle o ülkenin kapısından giriş yapmak gerektiği de unutulmamalıdır. Özellikle ilk kez Schengen vize başvurusu yapacak olan kişilerin bu kurala kesinlikle uyması gerekir.

Bazı ülkeler, kendini ilk ziyaret ettiğinizde pasaportlarda kendi ülkesine ait vizeyle karşılamak istemektedir. Özellikle de Avrupa genelinde Türk nüfusunun en fazla yoğun olarak gösterildiği Almanya, Belçika ve Hollanda ülkeleri bunların arasında mevcut durumdadır. Diğer ülkeler ise bu kuralı her daim uygulamayabiliyor. Diğer ülkelerden alınan Schengen vizeniz bulunsa bile; kendisinden almadığınız ve mevcut vizeyle de ilk kez kendi ülkesine gidiyorsanız giriş aşamasında problem yaşayabiliyorsunuz. Avustralya vizesi başta olmak üzere tüm pasaport işlemlerini özenle araştırmak gerekir. Pasaportların geçerlilik sürelerinin başvuru tarihleri itibariyle en az 1 sene olmasına dikkat etmelisiniz. Bu detayı vize isteyeceğiniz ülkenin temsilciliklerinden teyit etmeniz kesinlikle ideal olacaktır.

Pek çok ülkenin 6 aydan daha az zamanı kalmış pasaporta vize vermediği görülmektedir. Vizeniz olmuş olsa bile sınırı geçmenizin garantisi verilemez. Pasaportunuzun yıpranmış olmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Yıpranmış bir pasaporta vize almış olsanız bile sınırdan ya da havaalanında geri çevrilebilirsiniz. Yani pasaportunuzu yenilemeniz gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır. Multiple vize alıp gitmeyi düşündüğünüz ülke için pek çok giriş ve çıkış yapmanız mümkündür. Single vizede ise yalnızca tek sefer giriş çıkış olanağı sağlanacaktır. Aynı şekilde vize başvurusu işlemlerinizi yaparken bu detayı aklınızda tutmanız gerekir. Avustralya vizesi işlemlerini sürdürürken tüm bu detayları sizler de göz önünde bulundurarak gerekli aşamaları tamamlamalısınız.